Właściwe żywienie w przebiegu ciąży

przez | 19 lutego, 2022

Bycie w ciąży nakazuje prowadzenie zdrowego stylu życia. Niezwykle istotne jest, by zrozumieć, jak powinnaś żywić się podczas ciąży.

Właściwe odżywianie to jeden z warunków prawidłowego przebiegu ciąży a co za tym idzie zdrowia dziacka. Kiedy jesteś w ciąży, ograniczanie kalorii jest rzeczą złą – będziesz musiała przyjmować około 300 nadwyżkowych kalorii dziennie, aby zagwarantować sobie i dziecku należyte odżywianie, szczególnie. Jednakże spożycie kalorii może być różne od kobiety. W przypadku chudych kobiet i kobiet noszących bliźnięta może być konieczne przyjmowanie ponad 300 nadwyżkowych kalorii.

 https://ginekolog-warszawa.pro/usg-prenatalne/ 

Musisz skontaktować się z lekarzem, by określić, co jest dla Ciebie i dziecka najwłaściwsze.

Naturalnie samo spożycie kalorii nie jest jedynym celem – musisz upewnić się, że to, co jesz, jest zdrowe. Pożywne pokarmy zawierają konieczne witaminy oraz minerały, które są nieodzowne dla wzrostu i rozwoju dziecka.

Zdrowa żywność dostarczy Twojemu organizmowi nieodzownych składników odżywczych.

Powinnaś przede wszystkim skonsultować dietę ciążową ze swoim ginekologiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *