O wyboru barwy podkładu do twarzy

przez | 22 grudnia, 2021

https://www.makijaz.info.pl/regeneracja-i-hartowanie-ciala-sprawdz-co-poleca-wim-hof/

Makijaż brwi

Makijaż brwi to dla ciebie nieodgadniony teren  i masz wrażenie, że nigdy nie nauczysz się go poprawnie robić? Zamiast od razu zakładać własną klęskę, zacznij próbować, bo to właśnie praktyka formuje mistrza. A ten rodzaj makijażu tylko na pierwszy rzut oka wygląda na nieprosty. W rzeczywistości, gdy już ogarniesz pewne podstawy, będziesz w stanie pomalować swoje brwi w ciągu tylko kilku minut – i to chociażby w czasie podróży pociągiem do pracy.

Daruj sobie jednakże nieco czasu na te szkolenia. Jeśli trzymasz pomadę bądź cień do brwi po raz pierwszy w życiu, nie powinnaś raczej wykonywać sobie nimi makijażu, jeśli za parę minut musisz wyjść do pracy bądź na uczelnię. Wybierz sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wtenczas usiądź na spokojnie przed lustrem i zobacz, jakie wrażenie robią twoje brwi, jeżeli są pomalowane. Musisz wyuczyć się podkreślać ich naturalny kształt i ogólny wygląd. Jeśli uda ci się odpowiednio pomalować brwi, kształt twojej twarzy z razu ulegnie poprawie, natomiast spojrzenie nabierze wyrazistej głębi.

Istnieją różne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – ale zanim rozpoczniesz kupowanie i próbowanie owych wszystkich produktów, powinnaś sięgnąć raczej po zasadnicze akcesorium, jakim jest zwyczajna prosta szczoteczka do brwi. Rozpocznij ją po prostu ujarzmiać. Na nakładanie koloru przyjdzie jeszcze czas, natomiast na początku spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je codziennie czesać. Możesz też nakładać na brwi małą ilość specjalnego żelu lub zwykłej wazeliny i dopiero wtenczas zaczesywać je w kierunku ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast kierować ku górze. Dzięki temu uzyskają one bardziej naturalny wygląd.

Technik robienia makijażu brwi jest natomiast tak dużo. Trudno powiedzieć, jaka z nich byłaby dla ciebie najwłaściwsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu wypróbować na sobie i zobaczyć, jaka technika jest dla ciebie najwłaściwsza. Przetestuj również rozmaite kosmetyki do brwi i nie limituj się tylko do klasycznej kredki. Przypuszczalnie dużo lepszy wynik osiągniesz w momencie, jak pokryjesz brwi pomadą w ciemniejszym kolorze.

Wybieramy kolor podkładu. Zamierzając osiągnąć jak najbardziej naturalny rezultat, musimy dużą wagę przyłożyć do doboru trafnego odcienia fluidu. Popatrzmy, jakie mamy alternatywy.  Następnie zastosujmy się do poniższych wskazówek, by sięgnąć po artykuł, który dobrze zadziała na naszą urodę.

Nim jednak zaczniemy swoje łowy, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej cerze i spróbujmy samemu określić jej ogólny rodzaj. Wyróżniamy trzy podstawowe typy cery. Są to: cera tłusta, mieszana oraz sucha. Istnieją specjalistyczne podkłady do twarzy dopasowujące się do każdej z nich, ale zanim po któryś z nich sięgniemy, koniecznie uprzednio sprawdźmy jego kolor. Kolorowe kosmetyki występują niejednokrotnie w różnych tonacjach. Najczęściej jest ich kilka bądź kilkanaście do wyboru, dlatego każdemu kolorowi musimy przyjrzeć się z bliska, a potem wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej skóry. Teraz powinnaś przetestować wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednakże na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnaś go sprawdzać na skórze dłoni. Jeśli jednakże już musimy to zrobić, bowiem udałyśmy się do drogerii w zrobionym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, ażeby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Bardzo dobrze jest weryfikować podkład poprzez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy sprawdzimy, czy zgrywa się on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom barwy podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to poważny błąd.

Istnieją również pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych potrafią skutecznie radzić sobie z ukrywaniem małych i dużych przebarwień. Najczęściej mają one żółtą tonację. Znakomicie kryją zaczerwienienia i inne przebarwienia. Jeśli takich niedoskonałości mamy niemało na twarzy, wystrzegajmy się podkładów o różowym zabarwieniu, bowiem one jedynie zaakcentują niedoskonałości naszej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *