Lawenda – sławetna roślina

przez | 6 grudnia, 2021

Lawenda jest jedną z bardzie znanych roślin wywodzących się z regionu Morza Śródziemnego. Aktualnie jej uprawy napotkać można w niemal całej Europie, m. in. w Polsce, w której już dawno zdobyła ogromną popularność jako roślina lecznicza. W których sytuacjach można skorzystać ze wsparcia lawendy? Jakie czynniki sprawiły, że lawenda stała się tak popularna na całym świecie?

Lawenda to przede wszystkim piękne kwiaty, które są źródłem cennych dla naszego zdrowia olejków eterycznych. To również fitosterole, garbniki oraz kwasy organiczne, które mogą dobrze wpływać na nasz organizm. Jakie przypadłości można zwalczać za pomocą lawendy?

Kwiaty na urodziny
Lawenda, jako flora lecznicza, wykorzystywana jest przede wszystkim w aromaterapii. Z jej mocy mogą korzystać te osoby, które poszukują naturalnego sposobu na uspokojenie, tudzież ci, którym życie utrudniają przykre kurcze. Olejek lawendowy ma z kolei właściwości dezynfekujące, jest zatem z powodzeniem stosowany przy problemach skórnych.

Warto też pamiętać, iż lawenda może się wspaniale sprawdzić jako przyprawa. Jej liście są świetnym dodatkiem do potraw z mięs, ich obecność nierzadko uwzględniają też przepisy na zupy i potrawy z rybą w roli głównej. Liście lawendy można również dodawać do wielu sałatek, dzięki czemu staną się one jeszcze smakowitsze i zdrowsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *