Jakie obuwie do kolarstwa górskiego

przez | 16 kwietnia, 2021

Aby w pełni zajmować się jazdą na rowerze górskim, musisz zainwestować w kilka butów do jazdy na rowerze górskim. Bez powodu na to, jakie jesteś doświadczenie w jeździe na rowerze górskim, odpowiednia para butów pomoże Ci jeździć bezpiecznie, wygodniej i wydajniej. Pedały zatrzaskowe to dobry projekt butów do rowerów górskich, ale okaże się, iż buty mogą być też używane z nakładkami na palce i standardowymi pedałami.

Pierwsze rowery górskie nie miały pedałów zatrzaskowych, przez co w razie potrzeby bardzo że było wyciągnąć stopy z nosków. To czyniło to wielce niebezpiecznym, albowiem jeździec był czasami zmuszony zejść ze swojego roweru górskiego, kiedy się rozbił. Kiedy wynaleziono pedały zatrzaskowe, jazda na rowerze górskim była bezpieczniejsza. Jeźdźcy mogą łatwo wykręcić stopę z pedału bądź gdy jest wystarczająca siła, but i pedał rozpadną się bez konieczności skręcania stopy.

Jeśli jeździsz tylko dla przyjemności, a Twój rower nie ma pedałów zatrzaskowych, to i oczywiście będziesz chciał znaleźć buty do rowerów górskich, jakie są kompatybilne z Shimano Pedaling Dynamics (SPD). Wszystko, co musisz zrobić, to pozostawić pokrowiec w stanie nienaruszonym, gdy zatrzaski się przyczepią. Daje ci to możliwość późniejszego uwolnienia się od zatrzaśnięcia, jeśli zechcesz. Jeżeli masz pedały bez zatrzasku, zechcesz upewnić się, że buty do rowerów górskich, które wybierzesz, będą współpracować z Twoimi konkretnymi pedałami.

Buty na rower górski nie winnym być sznurówek, które mogą zaplątać się w ciąg rowerowy, winnym zapewniać dodatkowe miejsce na obrzęk stóp i, co najważniejsze, powinny być wygodne. Jeśli chcesz większej siły pedałowania, wybierz buty do rowerów górskich ze sztywniejszą podeszwą. Jeżeli myślisz, że będziesz bardzo chodzić w butach na rower górski, wybierz bardziej elastyczną podeszwę. Jeśli nie masz pewności, które buty na rower górski są dla Ciebie najlepsze, poproś o pomoc w własnym sklepie rowerowym lub renomowanym sklepie rowerowym online.

W świecie kolarstwa przekonasz się, że istnieją specyficzni producenci, jacy są dobrzy w określonej dziedzinie kolarstwa. Inni producenci artykułów sportowych starają się być jedyni w wielu innych rodzajach towarów, ale producenci rowerów zwykle składają się na określonej dziedzinie kolarstwa. Starają się stworzyć najlepszą wersję owego dużego przedmiotu, jak to wyłącznie możliwe. Jednym z przykładów jest odzież Fox. Są widoczni z odzieży rowerowej zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Biorąc pod uwagę różne typy jazdy na rowerze, jakie możesz uprawiać, przekonasz się, iż są też różne rodzaje rowerów dla wszystkiego z nich. Na przykład rower biegowy będzie inaczej zaprojektowany niż rower górski. Dotyczy to także odzieży rowerowej. Odzież Fox jest do produkcji wszelkiego typu odzieży rowerowej, od luźniejszych koszulek i szortów po lepiej dopasowaną odzież, jaka jest bardziej aerodynamiczna. Jeśli okazjonalnie upadasz podczas jazdy na rowerze, możesz wybrać luźną odzież, aby zapewnić sobie amortyzację podczas upadku.

https://formthotics.waw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *