Źródła linków

przez | 5 stycznia, 2021

 

  

Odnośniki to jeden z zasadniczych czynników rankingowych wyszukiwarki Google. Jest tak od zarania funkcjonowania tego serwisu, natomiast algorytm ewoluuje, jeśli chodzi o ocenę odnośników i dynamiki ich przyrostu. Algorytm wyszukiwarki Google potrafi coraz lepiej rozpoznawać spam, czyli strony o nader niskiej lub zerowej wartości merytorycznej – odnośniki na takich witrynach są bez wartości.   

  Gdzie zdobywać odsyłacze?   

Witryn, gdzie można zostawić link jest tak naprawdę niemało. Jednak dużo z tych witryn to po prostu spam i link z takiej miejscówki może nie pomóc w pozycjonowaniu naszej witryny internetowej. Pamiętać też trzeba, żeby skupić się na linkach z atrybutem dofollow, tylko one mogą wpłynąć na podwyższenie pozycji.  

Witryny publiczne  

Tworząc profil linków zwrotnych można skorzystać z tych wszystkich miejsc, które są za darmo w Internecie. Publiczne miejscówki są oczywistym miejscem, gdzie można zostawić odsyłacz. Nie wszystkie witryny tolerują linki z atrybutem dofollow – administratorzy zamykają tą możliwość ze względu na dużą aktywność spamerów.   

Fora internetowe  

Cały czas działają chociaż ich złota era przypuszczalnie przeminęła. Potencjalnie fora pozwalają na umieszczenie linku w profilu, w stopce i w poszczególnych postach, wszelako w praktyce niełatwo znaleźć takie. Znaczącym plusem forów internetowych jest ich linkowanie wewnętrzne. Odsyłacz w stopce wyświetla się pod każdym postem. Odnośniki z for z historią, mocno podlinkowanych to naprawdę wartościowy odnośnik. 

Blogi web 2.0  

Serwisy blogowe web 2.0 to nader popularne miejsca do budowania linków. Najbardziej znane z nich to blogspot.com i wordpress.com.    

Bezpłatne serwisy do tworzenia stron WWW 

Są to takie serwisy jak wix.com czy jigsy.com.  

Strony prywatne  

Są to witryny tworzone na prywatnych domenach. Atutem jest to, że ty decydujesz o takiej stronie. Nikt nie skasuje twojego konta albo nie zamieni linków dofollow na nofollow. Możesz budować każdy rodzaj witryn – normalne strony tematyczne, blogi, fora. Istotne by przy większej liczbie stron zróżnicować IP i dns-y. Minusem są koszty – domen i serwerów.  

Istotne wskazówki co do tworzenia profilu odnośników  

Zarówno w przypadku miejscówek publicznych jak i stron w domenach prywatnych należy pamietać o dwóch kwestiach. Po pierwsze publikuj niepowtarzalne treści. Po drugie strony z linkami powinny być podlinkowane.  

 

https://semhub.pl/pozycjonowanie-stron-internetowych/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *