Jesteś żoną w wieku między 20. a 30 rokiem rośnięcia?
Oraz podobno stanowisz w przeważa? Skoro oczywiście, powinnaś obowiązkowo wykonać sonomammografię, czyli USG piersi. Regularne badania pozwalają wykryć zmiany, jakie w przyszłości mogą przemienić się w oczekujący życiu nowotwór- pamiętaj o tym!

USG piersi – na czym więc wierzy?
Sonomammografia ostatnie sprawdzanie ultrasonograficzne, które liczy na malowaniu wnętrza piersi za usługą fal akustycznych o częstotliwości od 1 do 10 MHz. Wspomniane fale są niesłyszalne przez dobre ucho. Wysyłane z systemu USG wnikają do przeglądanych tkanek, a potem odbiją się od nich dodatkowo wracają do odbiornika. Potem fale dźwiękowe są robione w pomysły elektryczne, co na ekranie monitora dostępne jest jak obraz. Tak łatwo można przedstawić działanie ultrasonograf.

USG piersi – jak trwa badanie?
Badanie ultrasonograficzne piersi jest absolutnie łagodne oraz bezbolesne. Pewno być wykonywane nawet u kobiety w ciąży oraz pielęgnujących piersią, a fale dźwiękowe przekazywane przez organ do USG w żaden klucz nie uszkadzają tkanek. Więc takie rozważanie chyba stanowić regularnie powtarzane. Badanie prowadzi następująco:

pacjentka rozciąga się od regionu w górę i umieszcza na plecach na kanapie z rękami założonymi pod głową,
lekarz smaruje żelem głowicę sprzętu i zbliża ją do piersi pacjentki, następnie trochę nią przeprowadza po badanym obszarze.
W ciągu USG pytane są obie piersi wraz z węzłami chłonnymi szukającymi się w dołach pachowych. Wszystkie odkryte w trakcie USG zmiany np. torbiele lub guzki, są dokładnie wymierzone i zaprezentowane. Wielką cecha jest zatem ,iż nie czekamy na zysk badania, skoro stanowi on przygotowywany na obecnie w trakcie wizyty.

USG piersi – czy problem się przygotować do badania?
Badanie zatem nie wymaga żadnych szczególnych przygotowań. Zrealizować je bogata w dodatkowej fazie cyklu menstruacyjnego, choć reklamuje się, aby USG piersi było osiągane samodzielnie po czasie. Wtedy piersi są jeszcze cienkie i nieobolałe, zaś w odmiennej części cyklu przychodzi do innowacji w gospodarce hormonalnej, co może utrudnić wykonanie badania.

Rozpoczęcie poszukiwanie poprzedzi krótki wywiad medyczny, zrealizowany przez specjalistę radiologa. W jego trakcie pojawią się zapytania o wiek, datę ostatniej miesiączki, przyjmowane środki (w aktualnym hormony), choroby piersi wyzwalające w rodzinie, przebyte porody i pielęgnowanie piersią i ukończone w historii operacje. Doskonale istnieje więcej wynieść ze sobą wyniki poprzednich badań (np. USG lub mammografii), o ile takie pytania jesteśmy. Dzięki nim wolno ułożyć, czy znalezione podczas poszukiwania łagodne guzki podniosły się lub poprawiłyby indywidualny charakter.

USG piersi – co wykrywa?
Ultrasonografia daje nam wykryć zarówno zmiany łagodne, kiedy a we wczesnym etapie nowotwory złośliwe. Badanie USG świetnie przekazuje się do monitorowania zmian torbielowatych, mastopatii, dysplazji sutka, brodawczaków oraz tzw. Gruczolakowłókniaków, szczególnie często leżących u młodych dziewczyn.

Gruczolakowłókniak to sympatyczny nowotwór piersi w perspektywy guzka. Że tworzyć różne rozmiary od kilku, kilkunastu milimetrów do nawet kilku centymetrów. Występuje sam czyli w grupach. Przeważnie traktuje nieregularny kształt. Jest solidny lub elastyczny, więc odda się prowadzić pod palcami. Gruczolakowłókniak regularnie nie przynosi dyskomfortu, o ile nie stanowi wyraźny. W odmiennym przykładzie może sprawiać dolegliwości bólowe także należy go zabić. Choć kolei te wcale stają się zmianami czarnymi to powinien je oglądać. Najlepszym urządzeniem do dbania jest obecnie USG. Ślubna powinna komunikować się na badanie ultrasonograficzne nie rzadziej niż raz na 6 miesięcy, jeżeli znaleziono u niej gruczolakowłókniaka.

USG piersi – jakże powszechnie je odbywać?
Na podstawowe USG piersi pani powinna wyczerpać się między 20. a 30. rokiem życia, a później powtarzać je cokolwiek sporo co 2 lata. Po przekroczeniu 30-tki badanie należy prowadzić już dość co 12 miesięcy. Natomiast jak w starych badaniach lekarz wykrył jakieś patologiczne zmiany albo pacjentka jest obciążony wywiad prywatny wtedy należy spełniać je zwłaszcza, nawet raz na 6 miesięcy.

USG piersi – jak warto się udać na badanie?
Wskazaniem do sonomammografii jest:

Zmiana pozycji/ kształtu piers
Obecność guzków i zgrubień wyczuwalnych podczas samobadania piersi
Ból piersi
Wyciek z brodawki sutkowej
Wciągnięte, zaczerwienione, owrzodzone brodawki sutkowe
Zmiana pozycje/ kształtu piersi
Przebarwienie skóry piersi
Powiększone węzły chłonne pod pachami
Stosowanie HTZ
Obciążony wywiad rodzinny tj. występowanie raka piersi wśród znajomych
Potwierdzona mutacja genów BRCA-1 i BRCA-2
Przebyta czy gotowana operacja powiększenia/ korekcja kształtu piersi
Zdolność do in vitro
Stosowanie HTZ
USG piersi – albo może mammografia?
Dziwisz się czytając niniejszy produkt- czy zamiast USG nie miło byłoby, wykonać poprostu mammografię? Które spośród ostatnich poszukiwań stanowi uczciwsze? Różnicę jest następujaca: piersi młodych kobiet są w grupie skończone z tkanki gruczołowej, która w mammografii rentgenowskiej nie jest dobra znana. Stąd piersiom młodych dziewczyn o utkaniu gruczołowym kierowane jest pytanie ultrasonograficzne. Natomiast w dojrzalszych latach rośnięcia gruczoł ustępuje miejsca tkance tłuszczowej i więc lepszym zawieszeniem będzie już mammografia. Pamiętajmy- nie wyraża to, że USG piersi jest rozpoznawaniem przeznaczonym tylko dla 20. – 30. latek.

USG piersi – i że rezonans magnetyczny ?
MRI piersi, określane również jako mammografia rezonansu magnetycznego to jednorazowe z najistotniejszych doświadczeń w diagnostyce nowotworów piersi. Reaguje na całkiem odmiennej regule niż USG czy mammografia. Zdobywa się w nim bowiem wielkie pole elektromagnetyczne zamiast fali ultradźwiękowej i wysyłania rentgenowskiego. Energia zachodząca w trakcie doświadczenia jest naprawiana w opis otwarty na ekranie, copozwala dokładnie zlokalizować zmianę i opisać jej jednostkę czy stan unaczynienia. Jednakże chodzi o indywidualnym myśleć, że nie wszystka osoba będzie potrafiła takie pytanie zrealizować.

Przeciwskazaniem do zakończenia badania u pacjentki, będzie potrafienie w gronie wszelkich metalowychprzedmiotów. Przystają do nich np. rozrusznik serca, neurostymulator, wszczepiony aparat słuchowy, pompa insulinowa, obecność ciała innego w oku czy metalowego klipsa w czaszce. Także u ślubnych w ciąży rezonans magnetyczny pragnie żyć uprawiany z poważną odpowiedzialnością i ale wówczas, skoro jest zatem doskonale konieczne. Tego typu przeciwskazań nie pamięta przy USG. Generalnie, jako jedne spośród wszelkich wygodnych metod diagnozowania stanowi ono w sum bezpieczne.

USG piersi – jakie są różnice pomiędzy mammografią?
Mammografia i USG piersi to dwa pozostałe badania, jakie winnym się wzajemnie uzupełniać a nie znaczyć dla siebie konkurencje. We wczesnych stadiach rozwoju nowotwór piersi posiada często osoba mikrozwapnień, i ostatnie niewątpliwe będą zaledwie w mammografii. Badanie ultrasonograficzne i pozwala oglądać piersi pod wieloma kątami , takich opcji szybko nie daje mammografia.Co wiele za usługą USG istniejemy w powstanie rozpoznać zmianę prostą od złośliwej, litą od niegroźnej dla zdrowia torbieli. Natomiast badanie mammograficzne już na ostatnie nie pozwala. Zatem co raz zwłaszcza starsze osoby po mammografii oraz naturalnie zarządzane są na USG piersi. Dopiero oba poszukiwania w wymieszaniu ze sobą pozwalają bowiem doskonały obraz sytuacji. Oraz ostatnim pojedynczym USG piersi jest przydzielone do ślubnych w jakimś wieku!

USG piersi – wygodne dla lalek w przeważa
U ślubnych w przeważa raka piersi diagnozuje się nawet 7 miesięcy później w przyrównaniu do osób, jakie nie są w ciąży. Rozpoznanie nowotworu ustala się w bardziej zaawansowanym stadium, to automatycznie niszczy się nadzieje na wyleczenie. Dodatkowo jest przekonanie, że u ślubnych w woli i utrzymujących piersią nie ma konieczności wykonywania USG piersi, gdyż wyczuwalne w piersiach guzki uważane są przez poszczególnych lekarzy jako obraz fizjologiczny, powstający ze zmian hormonalnych towarzyszących ciąży. Ale prawo jest taka, że ani ciąża, ani karmienie piersią nie zabezpieczają kobiety przed nowotworem, a obok każdej kolejnej mamy, tak toż jak u kobiety nieistniejącej w przeważa USG piersi winno stanowić dawane rutynowo.

Zespół profesjonalistów z Dzikiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, Polskiego Stowarzyszenia Onkologicznego również Własnego Towarzystwa Ginekologów i Położników zaleca, aby u ludzi ciężarnych w wieku powyżej 35 lat USG piersi było sporządzane w A ewentualnie II trymestrze ciąży. A u młodszych kobiet (poniżej 35. roku życia), bez klinicznych objawów choroby piersi również bez obciążonego wywiadu rodzinnego/genetycznego w przebiegu raka piersi należy rozważyć wykonanie USG piersi oczywiście samo w Oraz czy II kwartale ciąży. W przypadku stwierdzenia niepokojących zmian klinicznych w sektorze piersi (guza, zaczerwienienia lub obrzęku skóry piersi, powiększonych węzłów chłonnych pachowych) niezbędne jest choć wykonanie każdych koniecznych badań diagnostycznych, które korzystają wykluczyć raka piersi. Przynależą do nich: USG piersi, mammografii (z opieką macicy), biopsji gruboigłowej podejrzanej zmiany piersi i biopsji cienkoigłowej podejrzanych węzłów chłonnych pachowych –wszystko razem ze modelami dotyczącymi w przypadku partnerek niebędących w przeważa.

Tekst alternatywny
USG piersi – związane z biopsją
Biopsję najlepiej wiedzie się pod opieką USG, bowiem dzięki temu chwyt jest staranny także akceptuje na dobór najwłaściwszej próbki do poszukiwania. Liczy na pobraniu podejrzanych cel lub tkanek. W trakcie doświadczenia są one nakłuwane igłą o różnej tuszy i zasysane (aspirowane) do strzykawki. Pobrany w owy ćwicz materiał spada na szkiełko, a dalej do laboratorium, gdzie istnieje analizowany przez patologa. Lekarz że wyciągnąć biopsję cienko- lub gruboigłową w relacji od rozmiaru nieprawidłowej tkanki też jej umieszczenia.

USG piersi – jak dawać wynik? Klasyfikacja BIRADS
Do gry wyników sonomammografii obraca się sporządzoną przez Własne Towarzystwo Ultrasonograficzne klasyfikację BIRADS, dzieje się właściwie w Polsce od 2010 roku. Wypracowane modele na bieżącej klasyfikacji pozwoliły ujednolicić opisy badań ultrasonograficznych piersi oraz terminologię nieprawidłowych zmian w piersiach. W ocenie BIRADS zajmuje się pod opiekę elementy morfologiczne budowy piersi i stawiających w nich złych zmian ogniskowych. Dzięki niej potrafimy odróżnić zmiany lekkie od potencjalnie złośliwych. Uczy ona plus informacje nt. ryzyka złośliwości zmian ogniskowych dodatkowo w przykładu zmian o oryginalnym charakterze propozycje postępowania diagnostyczno-terapeutycznego. Stan piersi można nadawać do pewnej spośród 7 kategorii zgodnie z oceną BIRADS:

Kategoria BIRADS-usg 0 – oznacza, że wiadomych jest zbyt kilka. By móc wystawić diagnozę, pomocne są dalsze badania obrazowe, np. mammografia, USG lub biopsja.
Kategoria BIRADS-usg 1 – oznacza koniec prawidłowy. W przeglądaniu nie zaobserwowano żadnych poważnych zmian.
Kategoria BIRADS-usg 2 – oznacza, że pytanie wykazałoby łagodne innowacji w piersiach, np. torbiele, gruczolakowłókniaki, tłuszczaki, zmiany zapalne i pourazowe piersi. Zmiany zakwalifikowane do liczb 2 nie wymagają przeprowadzania dodatkowych pytań obrazowych, i tylko stałe kontrole.
Kategoria BIRADS-usg 3 – oznacza, że pytanie wykazałoby zmiany prawdopodobnie spokojne o zagrożeniu złośliwości słabszym niż 2%. W relacji z wieku pacjentki a jej poszczególnych preferencji, i także obciążeń rodzinnych lekarz może zalecić kontrolne badanie USG za 6 miesięcy czy biopsję.
Kategoria BIRADS-usg 4 – oznacza, że badanie wykazałoby zmiany podejrzane, które co reguła nie mają doskonałych cech nowotworu złośliwego, ale jakich ryzyko złoślwośc wynosi od 2 do 90%. W takim przykładzie pożądane jest spełnienie biopsji cienko- lub gruboigłowej. W funkcje od wyniku oferowane jest dalsze postępowanie, np. chirurgiczne.
Kategoria BIRADS-usg 5 – oznacza, że pytanie wykazałoby zmiany, których ryzyko złośliwości wynosi > 90%. W takim wypadku osiąga się oceny histopatologicznej (biopsja gruboigłowa, mammotomiczna lub gorąca chirurgiczna) oraz onkologicznej oraz planuje najodpowiedniejszą metodę działania.
Kategoria BIRADS-usg 6 – oznacza nowotwór złośliwy, potwierdzony za pomocą biopsji.
Pamiętaj, wykryjesz zmiany nowotworowe na wczesnym okresie rozwoju jezeli bedziesz systematycznie poszerzała swoje piersi. Rak piersi istnieje w idealni wyleczalny, o ile zostanie dobrze wcześnie wykryty! Przeanalizuj swoje piersi! Nie podaruj się zaskoczyć rakowi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *