Największe urodowe mity

przez | 17 października, 2020

Właściwa (i codzienna!) pielęgnacja ciała jest niezbędna dla zachowania właściwego wyglądu. Każda kobieta o tym wie i każda stara się na bieżąco dbać o swoją skórę, jednakże panie mają w tej kwestii tendencje do przesady, przez którą zaczynają tak wydziwiać i kombinować, że osiągają gorsze skutki niżeli przy całkowitym braku jakiejkolwiek pielęgnacji. Warto o nich co nieco powiedzieć.

Grzechem głównym Polek jest stosowanie nadmiaru kosmetyków. Jeden krem pod oczy żadnej kobiecie nie wystarczy. Trzeba mieć przynajmniej dwa takie preparaty do wyboru, by stosować je wymiennie w zależności od nastroju, a oprócz tego – ze trzy kremy do twarzy, żel micelarny, tonik, żel oczyszczający, mydło, mydło naturalne i kilka peelingów oraz maseczek. Skóra jest w stanie wiele wytrzymać, ale nawet ta normalna nie poradzi sobie z tak dużą ilością nakładanych na nią substancji. W pielęgnacji mniej często znaczy więcej. W przypadku stosowania dużej ilości kosmetyków istnieje też ten problem, że gdy dojdzie do pojawienia się reakcji alergicznej lub negatywnej zmiany skórnej, trudno będzie ocenić, który preparat do tego doprowadził. Lepiej więc ograniczyć się do trzech czy czterech ulubionych kosmetyków, a całą resztę wyrzucić, oddać przyjaciółce bądź sprzedać.

Dobra i skuteczna pielęgnacja ciała powinna być przede wszystkim prosta. Uroda lubi produkty naturalne i bazujące na roślinnych wyciągach, które jedynie lekko ją wzmacniają, a nie próbują jej zmieniać. Skóra jest w stanie samodzielnie się regenerować i odnawiać. Nie wolno jej w tym przeszkadzać.

https://esticlinic.pl/oferta/cryolift/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *