Nasz Śląsk

przez | 13 września, 2020

Czy teren Górnego Śląska może zdobyć uznanie turystów? Czy wycieczki po tej części kraju mogą stać się popularnym sposobem spędzania wolnego czasu? Z pewnością tak! Śląsk to teren niezwykle urozmaicony, a znajdujące się tutaj atrakcje mogą oczarować każdego miłośnika podróży. Turystyka na obszarze Górnego Śląska może rozwijać się pomyślnie. Ten region to ogromna ilość wartościowych zabytków architektury i kultury ludowej. To piękne świątynie oraz wznoszone z drewna kościółki, których poznawanie ułatwia nam Szlak Architektury Drewnianej. Górny Śląsk to również unikalna kolekcja zabytków techniki. I takie zabytki można odkrywać dzięki tematycznej trasie turystycznej, znanej pod nazwą Szlak Zabytków Techniki. Górny Śląsk to także wiele interesujących miast, które z pewnością dla wielu osób staną się niezwykle atrakcyjnym celem wycieczki. Turystyka ma się bardzo dobrze w takich miastach, jak Katowice oraz Częstochowa. Przyciąga też Bytom, znany z zabytków techniki. Cennymi atrakcjami przyciąga też Chorzów, z kolei interesującymi muzeami wabią turystów Gliwice. To miasta, które na pewno warto odwiedzić w trakcie wycieczki po obszarze Górnego Śląska.

https://noclegi.icu/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *