Prawo

przez | 19 sierpnia, 2020

„Istniejemy w państwie prawa” to stwierdzenie, które brzmi majestatycznie oraz bezpiecznie. Miło jest nam mieć poczucie, iż chociaż od tej konkretnej strony jesteśmy w stanie zasnąć bezpiecznie oraz nie musimy sobie zaprzątać głowy czymś co nie należy do naszych obowiązków. W pięknym założeniu demokracji wygląda to po prostu, tak że dobierająć swoich przedstawicieli, zatrudniamy ich by zapewnili prawo i porządek, a w zamian za to orzymują swoje wynagrodzenie w postaci podatków. Niefortunnie w dzisiejszych czasach się to mocno zmieniło, a sam polityk zamiast jako podwładnego bardziej się z nim obchodzą jak z królem, u którego trzeba wybłagać by ten spełnił choć część swoich przydzielonych obowiązków w sposób należyty. Ale mało komu to na co dzień przychodzi do głowy, a same niezaznajomienie się szarych ludzi z polityką jest coraz częściej na rękę rządzącym. Manipulacja oraz sterowność sięgają wówczas awangardy. Wówczas prościej też wciskać obywatelą co jest prawem, a co jeszcze możemy uznać za jego „interpretację”, a ostatecznie okazuje się że prawo przeradza się w nic innego niż elastyczną broń polityczną, która jest używana wyłącznie w celu zaślepiania szarych mas, a samo w sobie jako prawo zapisane jest tylko na papierze.

organisciak.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *