Minęło lato, mamy przesuszone włosy

przez | 2 lutego, 2020

Gorące lato, beztroska zabawa, kąpiele słoneczne i w słonej, morskiej wodzie. Czas wakacji. Po wakacjach niestety nasze włosy nie są w dobrej kondycji.
Mamy włosy zniszczone, włosy przesuszone, wyblakłe, włosy łamliwe. Rozdwajające się końcówki włosa. Czasem jedynym ratunkiem jest podcięcie włosów, skrócenie i pozbycie się rozdwajających końców włosów.
Warto poświęcić czas na regenerację włosów. Włosy zniszczone i włosy przesuszone należy odżywić.
Stosujemy odżywki, maski specjalnie tworzone dla włosów zniszczonych i przesuszonych. Takie specyfiki należy potrzymać na umytych, lekko osuszonych włosach przynajmniej dwadzieścia minut, potem dobrze spłukać.
Powinno się ograniczyć używanie gorącego powietrza suszarki do włosów, a także ograniczyć używanie karbownicy i prostownicy. Jeśli to możliwe najlepiej suszyć włosy niespiesznie, w temperaturze pokojowej.
Jeśli musimy, używajmy delikatnych farb, i tak rzadko jak to jest możliwe. Zwłaszcza blond, utleniacze dodatkowo wysuszają włosy, niszczą strukturę włosa.
Domowe kuracje, żółtko, olej, olejek rycynowy, sok z cytryny i trochę poświęconego czasu to doskonały lek na zniszczone włosy, lek na przesuszone włosy.

preparaty na porost włosów ranking